urjo
22 دی 1401 - 16:57

دولت موجبات اشتغال،ازدواج ومسکن قاطبه جوانان کرمانشاه رافراهم کند

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با تجلیل از جوانان مومن و انقلابی، گفت: دولت سیزدهم موجبات اشتغال، ازدواج و مسکن قاطبه جوانان استان کرمانشاه را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه پیش از ظهر پنجشنبه در گردهمایی ائمه جمعه شیعه و سنی استان کرمانشاه که با حضور محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، بر برگزاری جلسات متعدد و متنوع توسط امامان جمعه استان کرمانشاه با جوانان تأکید کرد.

وی با اشاره به وحدت مثال زدنی حاکم بر مردم استان کرمانشاه گفت: منابع فقهی و معرفتی مسلمانان بسیار غنی و ارزشمند و از عمق سنگینی برخوردار است؛ زیرا سرچشمه آن قرآن است، لذا همین منابع الهی توانسته محور وحدت گسترده و ارزشمند استان در عرصه کشور باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر تبیین اسلام و انقلاب تاکید دارند، لذا ضرورت دارد امامان جمعه این ۲ موضوع بسیار مهم را مد نظر داشته و خصوصاً باید نسل جوان را نسبت به دستاوردهای انقلاب آگاه کنن.

وی ادامه داد: باید جوانان عزیز ما بدانند در قبل از انقلاب اسلامی وضعیت کشور ما چگونه بود و سردمداران کشور چقدر در مقابل آمریکا و غرب تزلزل داشتند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وضعیت چگونه است و فرزندان ما بدانند از کدام منزل به کجا رسیدیم و امروز جمهوری اسلامی ایران چگونه جایگاهی در عرصه جهانی دارد.

آیت الله علما با اشاره به تأثیر کلام قاطبه علما در بیان حقایق انقلاب اسلامی، اظهار کرد: باید امامان جمعه استان جلسات متعدد و متنوع با جوانان برگزار کنند و ضمن تبیین آموزه‌های دینی، دستاوردهای انقلاب را هم بیان کند، زیرا قدرت اسلام در تبیین است و همین اصل مهم و اساسی تبیین است که تا کنون اسلام را زنده نگه داشته و در عرصه جهانی به عنوان تنها راه نجات معرفی کرده که محبوب قلوب خدا جویان و حقیقت طلبان است.

وی با تجلیل از جوانان مؤمن و انقلابی خاطر نشان کرد: جوانان عزیز و مؤمن و انقلابی ما امام زادگان فعلی هستند، لذا دولت باید بیش از گذشته نسبت به بکارگیری این عزیزان در پست‌های دولتی اهتمام داشته و به صورت گسترده موجبات اشتغال، ازدواج و مسکن قاطبه جوانان استان را فراهم کند.

امام جمعه کرمانشاه با انتقاد از انفعال برخی مسؤولان، گفت: اگر کسانی علیه ارزش‌های انقلاب سخن می‌گویند و بعضاً دروغ پراکنی می‌کنند، علت این است که ما خواب هستیم، لذا باید بدانیم حفظ انقلاب و تبیین انقلاب ۲ اصل اساسی امامان جمعه استان باید باشد و مدام در این راستا روشنگری کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 973055